Şehirlerarası nakliye firmaları

Şehirlerarası nakliye firmaları

Şehirlerarası nakliye firmaları , taşınacak eşyaların yük araçlarıyla, mevcut adresten diğer adrese taşıma işlemine verilen isimdir. Şehirlerarası evden eve nakliyat sektörü, bir evden alınan eşyaların araçlar vasıtasıyla diğer bir eve taşındığı bir sektördür. Önemli ve ciddi bir iş olan Şehirlerarası evden eve nakliyatta eşyaların emanet edildiği firmanın güvenilirliği ve uzmanlığı ön plandadır. Uzman olmayan bir firmayla çalışılırsa sonuç hüsran olabilmektedir.

 

Şehirlerarası nakliyat firmaları

 

Şehirlerarası nakliyat firmaları arasında karar verirken, evinizi taşıyacak olan firmayla ilgili araştırma yapmanız gerekir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın her alanına giren internet, bu konuda da en önemli yardımcımızdır. Firmanın sitesini incelerken, firmanın ticari isminin sitede bulunduğunu, iletişim kısmındaki bilgilerin eksiksiz olduğunu görmelisiniz. Herhangi bir durumda firmayla iletişim kurmakta zorlanacağınız, işi sadece paranızı almak olan firmalardan uzak durmalısınız. Firma yetkilisinin adının soyadının ne olduğu, firmanın yetki belgelerinin olup olmadığı son derece önem taşımaktadır. Yetki belgesinde bulunan ismin Türkiye Sicil Gazetesi’nde bulunduğundan da emin olmanız gerekir. Taşıma işine profesyonel yaklaşan, kurumsal bir firma ile çalışmanız stresinizi azaltacak, güvenli bir şekilde eşyalarınızı bu firmaya emanet etmenizi sağlayacaktır. Şehirlerarası nakliyat şirketleri hakkında internette yorumlar bulunmaktadır. İnternette ilgili firma hakkındaki müşteri yorumlarını okumanız da size fayda sağlayacaktır. Şehirlerarası nakliye fiyatları karşılaştırırken en ucuz firma ile çalışmaya karar vermemenizi tavsiye ederiz. Firmanın nakliye ücretinin düşük olması yaptığı işin kötü olduğu anlamına gelmez. Ancak, verdiği hizmetin kalitesine ve içeriğine göre fiyatı düşük tuttuğu düşünülebilir.

 

Firma ile anlaşacağınız zaman firma tarafından evinize bir eksper gönderilecek, eksper tarafından eşyalar incelenecek, buna bağlı bir fiyat çıkartılacaktır. Eşyaların hangi araçla taşınacağı, eşyaları paketleme malzemesinin miktarı, taşıma işini yapacak eleman sayısı, sigorta bedelleri gibi hususlara göre fiyat şekillenecektir. Özel durumlar varsa onlar da belirtilmelidir. Şehirlerarası asansörlü nakliyat bu özel durumlardan biridir. Şehirlerarası nakliyat ücretleri mı olacak aynı şehir içinde örneğin İstanbul Şehirlerarası evden eve nakliyat mı olacak gibi detaylardan sonra sözleşme aşamasına gelinir. Sözleşmede yazan maddeler iyi incelenmelidir. Evden eve taşıması işleminin sigortalı olması önemlidir. Güvenle taşıma işlemini gerçekleştirmek için eşyaların sigorta bedelleri, poliçe kapsamı bilinmelidir. Unutmayın, çetin bir süreç olan taşınma işlemi, ne kadar profesyonel bir firmaya verilirse o kadar kolaylaşacaktır.